Tussen maart en juni komen de werken aan het verkeerscomplex R0xA201 in een stroomversnelling. In opdracht van de Vlaamse overheid voert De Werkvennootschap ingrijpende infrastructuurwerken uit, o.a. aan de Strabet-rotonde (rotonde richting luchthaven).
Er zal aanzienlijke hinder zijn voor het verkeer. We zetten hieronder alle details op een rijtje.
Blijf op de hoogte van de laatste updates!
- Schrijf je in op de digitale nieuwsbrief 'zone Zaventem' van De Werkvennootschap via www.werkenaandering.be/nl/nieuwsbrief.
- Schrijf je in op onze digitale nieuwsbrief via www.zaventem.be/nieuwsbrieven/inschrijven.
- Hou deze webpagina's in het oog:
Aangepaste verkeersstromen op fly-overbruggen
- Wanneer? Weekend 14-15 maart
- Welke werken? Er worden tijdelijke verkeerslichten geplaatst op de fly-overbruggen om de verkeersstromen van en naar de A201 te regelen.
- Welke hinder? Er is het hele weekend geen verkeer mogelijk van de binnenring naar de luchthaven. Er is ook sterke hinder van de A201 naar de binnenring. Het verkeer volgt een omleiding via het verkeerscomplex R0 x Hector Henneaulaan en via de R22.

Afbraak fly-overbrug
- Wanneer? Weekend 21-22 maart
- Welke werken? Het laatste deel van de fly-overbrug aan de kant van Evere wordt afgebroken. Na het aanpassen van de verkeersstromen is deze brug immers niet meer in gebruik.
- Welke hinder? Er is het hele weekend geen verkeer mogelijk tussen de A201 in Evere en de buitenring. Het verkeer volgt een omleiding via de Strabet-rotonde.
Wegnemen overkluizing R0
- Wanneer? Weekend 2-3 mei en weekend 9-10 mei
- Welke werken? De stelling onder de nieuwe brug over de R0 wordt weggenomen.
- Welke hinder? Het verkeer op de R0 wordt lokaal rond de brug geleid.
Vernieuwen Strabet-rotonde
- Wanneer? Van maandag 13 april tot zondag 14 juni
- Welke werken? De Strabetrotonde (rotonde richting luchthaven) wordt volledig vernieuwd. Tegelijkertijd wordt de nieuwe F201 fietstunnel, die de afgelopen maanden in aanbouw was, onder de Vilvoordelaan geschoven. Daardoor moeten er ook verschillende rioleringsbuizen aangepast worden.
- Welke hinder? De rotonde wordt 9 weken lang afgesloten voor het doorgaand verkeer:
- De luchthaven blijft bereikbaar via het viaduct op de A201.
- De Ringlaan blijft bereikbaar via een keerlus op de A201.
- Het centrum van Zaventem blijft bereikbaar via de Hector Henneaulaan, J.B. Devlemincklaan, Sterrebeekstraat en Olmenstraat.
- De Diegemstraat wordt fysiek onderbroken om sluipverkeer te vermijden.
- In de Olmenstraat wordt éénrichtingsverkeer ingevoerd in de richting van het centrum van Zaventem.
- Voor de bussen van De Lijn blijft de doorgang verzekerd:
- In week 1 volgen ze een omleiding via de Olmenstraat. Ze krijgen doorgang via een bareel.
- Vanaf week 2 is er 1 rijstrook voor hen beschikbaar door de werfzone aan de Strabet-rotonde.
- De bushalte aan de Strabet-rotonde wordt tijdelijk verplaatst.

Gepubliceerd op vrijdag 20 februari 2026 14.34 u.
